Greece, summerstyle, travel

Summer Holidays – Corfu City

Po prawie dwuletniej przerwie wróciliśmy do Grecji. Znowu wyspa, znowu upał i cykady… Tym razem nasz wybór padł na jedną z Wysp Jońskich – Korfu. Last minute z Rainbow okazał się bez zarzutów. Wszystko na czas, bardzo dobrze zorganizowane i z polsko-greckim uśmiechem.
Starożytna Kerkyra to niewielka wyspa pełna zieleni, kwiatów i wysokich górskich wzniesień, które trzeba pokonać jadąc z lotniska na północ wyspy, gdzie była nasza baza noclegowa.

Pierwszy wpis poświęcam stolicy stolicy wyspy – Kerkyra, której historia sięga VIII wieku p.n.e. . Przesiąknięte historią miasto to plątanina wąskich, krętych i cudownie klimatycznych uliczek, w których zagubiliśmy się na cały dzień. Nasz tryb zwiedzania? Bez mapy, bez tych wszystkich nazw zabytków, których i tak nie zapamiętam. Staramy się omijać tłumy turystów i zwyczajnie chłonąć klimat miasta. Jeden dzień na odwiedzenie wszystkich ciekawych miejsc to oczywiście zdecydowanie za mało (chyba, że jedziemy z wycieczką, gdzie przewodnik z parasolem w ręku uprawia bieg przez miasto i jedyne, co z tego wynosimy to szablonowy scenariusz i kilka fotografii). Dlatego my wybieramy opcję na spontana i na całkowitym luzie podchodzimy do tematu.

sukienka/dress – Bershka
buty/shoes – H&M
koszyk/basket bag – House

2 thoughts on “Summer Holidays – Corfu City

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *