fashion,  podróże,  przyroda

Skiathos island

Ledwo przyszło lato, a na blogach zaczęły jak grzyby po deszczu pojawiać się wpisy z wakacyjnych voyage’y. Nadmorskie kurorty, słoneczne plaże i totalny relaks. Wszystko kusi i woła o uwagę. Wakacyjny klimat można było wyczuć zewsząd a krajobrazy długo nie dawały o sobie zapomnieć.

IMG_1402 copy2

W tym roku, po raz pierwszy od dawna wyjechać miałam nie sama, więc i decyzja o miejscu pozostawała do wspólnego rozpatrzenia. Chociaż nie byliśmy zdecydowani co do ostatecznego miejsca pobytu, jedno było pewne – miało być z dala od wszelkich hotelowych skupisk, tabunu turystów, krzyków i głośnych imprez trwających do białego rana.

Skiathos

Szukaliśmy “chwili dla siebie” i taką znaleźliśmy na maleńkiej greckiej wyspie Skiathos. Pokonana przez swoje słynniejsze koleżanki w rankingach na “najpiękniejszą” nas urzekła od razu swoimi krajobrazami, klimatem i kolorem morza. Sama wyspa to ok 50km gór, malowniczych zatok i ok 60 plaż położonych w zachodniej części Morza Egejskiego. Swoją chwilę sławy przeżyła dzięki “roli” w filmie Mamma Mia (razem ze swoją sąsiadką Skopelos).

SkiathosIMG_1403 copy2SkiathosSkiathos

Własne lotnisko, które położone pomiędzy dwoma plażami bezsprzecznie jest jedną z atrakcji wyspy czyni z niej wygodny, wakacyjny kierunek bez konieczności przesiadek.

SkiathosSkiathos

Jeżeli ktoś szuka małego raju na ziemi, idealnego na odpoczynek “we dwoje” to szczerze polecam.
W kolejnym wpisie na pewno pojawi się więcej zdjęć samego miasteczka Skaithos, a jeżeli macie jakieś pytania odnośnie samego pobytu na wyspie to piszcie śmiało. Postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

IMG_1392 copy2IMG_1425 copy2SkiathosIMG_1388 copy3IMG_1382 copy2IMG_1397 copya2IMG_1394 copy2SkiathosIMG_1457 copy2Skiathos

Część zdjęć robiona była na najbardziej znanej, słynącej z błyszczącego piasku plaży Koukounaries.

góra od bikini – Atmosphere

dół od bikini – George

bluzka – shein.com

 

komentarze 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *