autumnstyle, streetstyle

Beret

Kiedyś na widok typowej beretki z obowiązkową antenką budziły się we mnie zabójcze instynkty, które z czasem ewoluowały do postaci tzw beki. Nosiło je większość społeczeństwa, w tym i – o zgrozo – moja własna mama. Miała je w różnych kolorach, ale to właśnie jej jedynej było to wybaczane, bo naprawdę jej pasowały.
Teraz nastały przedziwne czasy, kiedy to beret powrócił i co dziwniejsze, stał się obok kaszkietu najbardziej pożądanym dopełnieniem jesiennych zestawów.

Jak więc go nosić ? W Internecie znajdziemy całą masę pomysłów i inspiracji. Jeśli lubicie bardziej klasyczne zestawy to idealnie będzie wyglądać w połączeniu z trenchem lub oversizowym golfem. Co ważne, pasuje praktycznie każdemu, bo w zależności od kształtu twarzy może być założony nieco „na bakier”, lub mocno na czole. Ozdobiony koralikami, cekinami, napisami… każda z nas z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie model. 
Ja postanowiłam trochę zabawić się z beretowym stylem i zupełnie niechcący wyszedł chyba najbardziej męski z zestawów jakie miałam na sobie. Ale moda to właśnie zabawa, więc warto próbować.

fot. mąż :*

beret – Sinsay
kurtka/jacket – Reserved Man (pożyczona od męża)
spodnie/jeans – New Look
workery/boots – Deichmann
plecak/backpack – Bershka

12 thoughts on “Beret

    1. Białe spodnie to faktycznie może być problem, zwłaszcza jak leje ale o dziwo przeszłam przez całe miasto bez żadnego szwanku.
      pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *